Vaakumkollektorid

Vaakumkollektorid

Smart AC tootevalikus on olemas nii Suurbritannias toodetud nn. premium klassi kuuluvaid Thermomax vaakumkollektorid (otsevoolu või heat-pipe) kui ka enam levinud 58-1800 heat pipe vaakumkollektorid.
Suurbritannia ettevõtte Kingspanil Environmental Ltd poolt toodetud vaakumkollektoreid võib pidada üheks kõige tõhusamaks antud tüüpi toodete hulgas. Kollektoris kasutatakse ühe seinalist vaakumtoru, mis tagab kõrge efektiivsuse. Antud tüüpi vaakumkollektorit saab kasutada erinevateks paigaldusteks ning Thermomax DF 400 vaakumkollektorit võib paigaldada ka vertikaalselt seinale.

Kingspan Environmental Ltd  vaakumtorusid iseloomustab kõrgeim vaakumi tase, mida antud liiki seadmete turul pakutakse. See on 10-6mbar (tavaliselt 10-3 to 10-5mbar). 10-6mbar (0,0001 Pa) tähendab, et 99,9999999% õhust on toru seest eemaldatud. Tänu sellele on soojuskadu absorberi kaudu peaaegu täielikult kõrvaldatud. Tõhus Thermomax vaakumkollektori effektiivsus ei sõltu peaaegu üldse ümbritseva keskkonna õhutemperatuurist ning sõltub peamiselt päikesekiirgusest.

Otsevoolu vaakumkollektor Thermomax DF 20

Otsevoolu vaakumkollektor Thermomax DF 30

Heat-pipe vaakumkollektor Thermomax HP 20

Heat-pipe vaakumkollektor Thermomax HP 30

Hiina heat-pipe vaakumkollektor 58-100