Solar-Wind-Led

Tutvu Leadsun 2016 aasta kataloogiga siin:
Leadsun 2016 kataloog

 SWL Smart AC kaasabil on pilootprojektina rajatud Tallinna lähedase elamupiirkonna ühele tänavale LED tänavavalgustus, mis põhineb 100% taastuvenergial, vajaliku energia tagavad tuulega töötavad generaatorid, päikesepaneelid ja akud. Tänav kulgeb ida-lääne suunaliselt, seega oli võimalik tänavavalgustid paigaldada risti tänavaga, otse lõunasse, mis tagab nende suurima võimaliku kasuteguri. Antud piirkonnas puuduvad tuultele looduslikud takistused ning tuulte esinemissagedus ja tugevus on keskmiselt kõrgem kui mujal piirkondades.Tänaval puudus tänavavalgustuse rajamiseks vajalik maakaabel ja paese pinnase tõttu oleks kaabli paigaldamine olnud liialt kulukas. Vastavalt projektile kasutati seadmete paigaldamiseks 6 m kuumtsingitud metallmaste ja betoonist postijalandeid, valgustite vaheline kaugus on 25 m.

LEADSUN AE 2 SOLAR-LED TÄNAVAVALGUSTI

 Solar-led

LEADSUN AE 2 seeria valgusti  on innovaatiline “All-In-One” päikeseenergia abil töötav tänavavalgusti, mille kõik  komponendid on  täielikult integreeritud ühte kompaktse disainiga korpusesse.

Vaata Leadsun videot

Tugeva valgusjõuga Osram LED-idega varustatud valgusti sisaldab endas üliefektiivset päikesepaneeli, mis on ühendatud uue põlvkonna suure võimsusega Life-P04 liitium-ioon akuga.  “SmartEye” liikumisandur reguleerib valgusti tööd ja tagab täiendava energiasäästu. Valgusti kontroller võimaldab reguleerida valgustugevust ja  ühendada akude laadimiseks tuulegeneraatorit.

Metallist korpuses Solar-LED tänanavalgusti on varustatud 10W Osram LED valgusallikaga, 25 W päikesepaneeliga ning  akudega mahtuvusega 10,4 AH, süsteemi tööd juhtiva kontrolleri, PIR anduri (liikumist tuvastav infrapuna andur) ja hämaraanduriga.

Päikeseenergia-tuule hübriid LED-tänavavalgustuse süsteemi automaatika tagab valgustuse juhtimise võimalikult energiasäästlikul viisil:

–       Valgustus lülitatakse sisse valgusti korpuses asuva hämaraanduri abil;
–       Esimesed 4 tundi töötab valgustus 100% võimsusega;
–       Edaspidi töötab valgusti 30% võimsusega;
–       Kui valgusti korpuses asuv liikumisandur tuvastab valgusti tööpiirkonnas liikumise, lülitatakse valgustuse 100% võimsusele ümber;
–       Hommikul lülitab hämaraandur valgustuse välja.

Pilvise ja tuulevaikse ilma korral peavad tagama vajamineva energiakoguse akud, kuni kolme ööpäeva jooksul (arvestades eelpool toodud ajavahemike, mil valgustus on kasutusel).

Näidispakkumine neljale LEADSUN AE-2 seeria valgustile AST2510ACM, millega on võimalik ära valgustada 100 m teelõik, koos paigalduseks vajalike lisatarvikutega on leitav siit.
AST2510ACM valgustit on võimalik ühendada vooluvõrguga, et tagada valgusti töö ka ajal, mil päikesekiirgust on ebapiisavalt.

FORGEN VENTUS GENERAATOR


Projektis kasutatav Forgen Ventus 70 generaatori rootori diameeter on 300 mm ja kõrgus 465 mm. Nominaalne väljundvõimsus on 55 W tuule kiirusel 16 m/s, seade alustab tööd alates tuule kiirusest 2 m/s. Oluliseks tuleb pidada ka seadme tööga kaasnevat väga madalat mürataset, mis on vähem kui 5dB seadmest 5 m kaugusel. 
Forgen Renewables on Suurbritannias asuv ettevõte, kes omab pikaajalist kogemust ja usaldusväärset tehnoloogiat mikro skaala vertikaalteljel pöörlevate tuuleturbiinide tootmise alal. Kõik Forgen poolt toodetavad seadmed vastavad kõrgetele tehnilistele nõudmistele ja on vastupidavad ka kõige ekstreemsetes oludes (väga madala temperatuurid, soolane vesi jne). UNAVCO projekti raames on alates 2007. aastast Forgen poolt valmistatud seadmed kasutusel Antartikas ning ka German Indonesian Tsunami Early Warning System (GITEWS) kasutavad Forgen generaatoreid tsunami hoiatus süsteemides.pdf Tooteleht
Generaator

 

AST2510(M)